Rīga. 08.07.14
 
Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic lidmašīnu pilotu kabīnēs sāk izmantot Apple iPad planšetdatorus. Tās ir investīcijas modernizācijā, kas nodrošinās darbības efektivitāti un samazinās papīra un degvielas patēriņu.
 
airBaltic izpilddirektors Martins Gauss: „airBaltic piloti uzsākuši iPad izmantošanu, lai aizvietotu smagās lidojumu somas, kurās atrodas lidojuma informācija, rokasgrāmatas, navigācijas un citi uzziņu materiāli papīra formātā. Tādējādi, kad šis projekts tiks ieviests pilnībā, mēs gadā ietaupīsim aptuveni divus miljonus papīra lapu.”
 
Piloti savās lidojumu somās pārnēsā aptuveni 10-15 kilogramus ar lidojumam nepieciešamo informāciju, rokasgrāmatām un uzziņu materiāliem. Tās aizvietojot ar iPad (tā dēvēto  elektronisko lidojumu somu), šis slogs tiek samazināts līdz 0,7 kilogramiem, kas reizē nodrošina arī degvielas ietaupījumu. Tas arī nozīmē, ka šaurajā pilotu kabīnē būs vairāk vietas, un uzziņu materiālu atjaunināšana un koriģēšana būs krietni efektīvāka, turklāt jaunās procedūras palīdz airBaltic vēl vairāk uzlabot tās vadošos punktualitātes rādītājus.
 
airBaltic viceprezidents lidojumu vadības jautājumos Pauls Cālītis: „Elektroniskā lidojumu soma ir kārtējā videi draudzīgā iniciatīva, kuru mēs īstenojam aviokompānijā airBaltic, lai turpinātu inovācijas mūsu darbībā un pakalpojumos. Mēs esam lepni, ka airBaltic saglabā savu līdera pozīciju kā pirmā aviokompānija reģionā, kas modernizē pilotu darba procesus ar elektronisko lidojumu somu.”
 
Kā vēstīts iepriekš, airBaltic pērn sāka AMBER projekta realizāciju, kas palīdzēja aviokompānijai kļūt par pirmo Eiropā, kas veic videi draudzīgus lidojumus ar turbopropelleru dzinēju lidmašīnām.