Rīga. 22.07.2014

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic kļuvusi par pasaulē pirmo lidsabiedrību, kas pieņem Bitcoin, pasažieriem norēķinoties par aviobiļetēm uz 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos, Krievijā un NVS valstīs.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss: “airBaltic ir ierindota starp TOP10 inovatīvākajām aviokompānijām pasaulē. Iespēja norēķināties ar Bitcoin ir daļa no mūsu inovatīvās pieejas,  lai uzlabotu servisu mūsu klientiem.”

airBaltic pieņem Bitcoin norēķiniem par biļetēm savā mājas lapā www.airbaltic.com. Tajā biļešu cenas ir norādītas eiro valūtā. Norēķinoties par lidojumu, airBaltic klientu Bitcoin tiek konvertēti uz eiro pēc tā brīža valūtas kursa. Lai norēķināšanos ar Bitcoin padarītu iespējamu, airBaltic uzsākusi sadarbību ar Bitpay –maksājumu apstrādātāju, kas konvertē Bitcoin valūtu uz eiro. Klientiem ir iespēja norēķināties ar Bitcoin,  pērkot lētākās klases jeb airBaltic Basic class biļetes.

Bitcoin ir norēķinu sistēma, kas radusies 2009.gadā. Maksājumi tiek reģistrēti publiskā reģistrā, kurā Bitcoin ir norēķinu vienība. Bitcoin norēkiniem akceptējuši arī tādi uzņēmumi kā WordPress.com, Overstock.com, Expedia, Dell un citi.

Kā ziņots iepriekš, airBaltic 2013. gadā sasniedza viena miljona eiro tīro peļņu. Tas noticis vienu gadu ātrāk, nekā paredzēts sākotnējā uzņēmuma restrukturizācijas plānā. airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. Neatkarīgi no izlidošanas vietas airBaltic piedāvā ērtus savienojumus no sava Ziemeļu tranzītmezgla Rīgā uz galamērķiem aviokompānijas maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, NVS un Tuvajos Austrumos.