Rīga. 11.02.2015

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic šodien piedalās Ēnu dienā 2015 un piedāvā iespēju 50 skolēniem ielūkoties tādu profesionāļu kā pilota, stjuarta un dažādu biroja darbinieku ikdienas gaitās. Lielās skolēnu intereses dēļ, airBaltic palielinājusi sākotnēji plānoto ēnu vakanču skaitu.

Pēdējo astoņu gadu laikā airBaltic bijusi starp TOP darba devējiem Latvijā, ko apliecina arī lielais skolēnu pieteikumu skaits. Šogad aviokompānijas vakancēm tika iesūtīti 807 pieteikumi. Vislielākā interese tika izrādīta par pilota un stjuarta profesijām, tādēļ airBaltic palielināja tieši šo ēnotāju skaitu, dodot iespēju 24 motivētākajiem skolēniem doties līdzi pilotiem un stjuartiem uz dažādiem aviokompānijas galamērķiem Eiropā, piemēram, Stokholmu, Viļņu, Oslo, Parīzi, Berlīni un citiem.

Pārējie 26 skolēni tika iepazīstināti ar aviokompānijas vēsturi, kā arī guva pavisam reālu ieskatu airBaltic darbinieku ikdienas darba pienākumos vairākās aviokompānijas struktūrās. airBaltic profesionāļu darbam šodien seko līdzi jaunieši no visas Latvijas – Salacgrīvas, Jelgavas, Smiltenes, Liepājas, Daugavpils, Auces, Rīgas un citām pilsētām. Šis ir jau devītais gads, kopš aviokompānija piedalās Ēnu dienā.

Papildus vairākiem tiešajiem lidojumiem no Tallinas, Viļņas un drīzumā arī no Baltijas piekrastes kūrortpilsētas Hēringsdorfas, airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus no Rīgas uz galamērķiem aviokompānijas maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.