Soodsad lennupiletid Tamperesse

Kohalik aeg 01:26:35
Ilm
Rahaühik
...loading
...loading

Geograafia

Möödunud aegade tööstuslikust energiast pulbitsev Tampere ehk Manse (nagu Soome Manchester) on Põhjamaade suurim sisemaine, ning mõnede andmete kohaselt Soome kõige elamisväärsem linn, mis selgitab ka seda, miks siin elab üle 200 000 inimese. Soome lõunaosas, Helsingist 170 km kaugusel asuv linn laienes väiksel maakitsusel kahe järve vahel, neid ühendavad kärestikud on andnud asulale elektrit juba 18. sajandist alates. Tampere peab lugu oma ajaloost – punastest tellistest tehastest on saanud restoranid ja kohvikud – ning pakub mitmeid vaatamisväärsusi, mis muudavad iga linnapuhkuse meeldejäävaks.
 
Ostke airBalticust odavad lennupiletid Tampere-Pirkkala lennujaama, mis jääb linnast vaid 17 km kaugusele ja on Soome suuruselt teine lennujaam, teenindades mitmeid otselende üle kogu kontinendi.

Keeled

Tamperes räägitakse valdavalt soome keelt, ent loomulikult on kohalikel oma murre, tampere kiäli. Nagu ka mujal Soomes, osatakse inglise keelt siin hästi ja ränduritel on külalislahkete kohalikega lihtne suhelda. 

Lennujaamasõidud

Kuna lennud saabuvad Tampere peale südaööd ja väljuvad vara hommikuti soovitame Teil kastutada liikumiseks kesklinna ja lennujaama vahel busside shuttle teenust, mis on ajastatud täpselt AirBalticu lendude järgi. Täpsema informatsiooni leiate siit.

Kuhu minna ja mida teha?

Kuna enamik hotelle ja vaatamisväärsusi asub üsna lähestikku, on linnaga kõige parem tutvuda jalgsi. Jalutage kärestike kaldal ja imetlege punasest tellistest vabrikuhooneid, kus on palju õdusaid kohvikuid ja restorane, mille hulgast meeldivat ajaveetmiskohta valida. Tehasehooned tunduvad siin linnas tähtsal kohal olevat, sest näiteks 19. sajandist pärinevas Finlaysoni puuvillaketramistehases on oma koha leidnud moodne näitusehall ning rida restorane ja baare. Ei midagi erilist? Mõelge uuesti, parkige oma Bondi-auto, libistage sõrme dekoodersõrmus ja hiilige (võimalikult märkamatult, muidugi) allkorrusel tegutsevasse spioonimuuseumi, mille kogudest ei tohi kõva häälega rääkida ja mis lubab teid abistada telefonide pealtkuulamise oskuste täiustamisel.
 
Peale nende on Tamperes ka teisi huvitavaid muuseume, näiteks Sara Hildeni kunstimuuseum, mille kogudes on nii Soome kui ka väliskunstnike teoseid, Hiekka kunstimuuseum, kus muude esemete seas eksponeeritakse ka ilusat mööblit. 19. sajandist pärinevas Tallipiha tallihoovis saate tutvuda kohalike kunstnike töödega. Natuke linnast väljaspool asub nuku- ja kostüümimuuseum, mille vanimad esemed on üle 800 aasta vanad.
 
Kas olete pärast ajaloo- ja kultuurilootundi valmis seiklusteks? Neid pakub Särkänniemi lõbustuspark, kus on planetaarium, akvaarium, delfinaarium ja 168 m kõrgune vaatetorn, kust avaneb lai vaade linnale ja järvedele. Vaimustavaid vaateid linnale näete ka siis, kui matkate Pyynikki mäele, mis asub täpselt kahe järve vahel, ja ronite sealse vaatetorni tippu. Teine suurepärane võimalus huviretkeks on laevasõit Viikinsaarile, eriti jaaniõhtul, kui saarel toimub suur pidu koos rohke söömise, joomise ja leegitseva jaanitule ümber tantsimisega. 
 

Tutvu Tamperega!

Pildid